बुधबार , जेठ १७, २०८०

हरेक दिन ‘सेक्स’ गर्दा कति सुरक्षित ?

जेठ ३, २०८० बुधबार 307

वास्तवमा, तपाई र तपाईको पतिले कति पटक यौन सम्बन्ध राख्नुपर्छ भन्ने बारे कुनै निश्चित सन्दर्भ छैन, किनकि प्रत्येक पार्टनरको बिभिन्न आवश्यकताहरू हुन्छन् । यो तपाईंको उमेर, स्वास्थ्य अवस्था, र मुडमा निर्भर गर्दछ ।

जबसम्म तपाईं र तपाईंको साथी फिट र मुड राम्रो एक, हरेक दिन यौन सम्बन्ध राख्नु ठीक छ । जब यौन सम्बन्ध राख्नुभएको छ, तपाईं र तपाईंको पार्टनरले यो जबरजस्ती गर्नुपर्छ भने यस्तो अवस्थामा सेक्स गर्दा बाध्यताले वातावरण र प्रेम गर्ने क्षणलाई बिगार्न सक्छ ।

यदि तपाईं यसलाई जबरजस्ती गर्नुहुन्छ भने तपाईं वा तपाईंको साथी सामान्य रूपमा अल्छी हुनेछ र चाँडै सम्बन्ध बिग्रिने छ । वास्तवमा, यो गतिविधि तपाईंको घरको सद्भावको लागि महत्वपूर्ण हुन सक्छ । राम्रो सेक्स बिना, तपाईं र तपाईंको पार्टनर झगडा गर्न र चक्कर लिने बढी झुकाउ हुनुहुनेछ ।

यसले सम्बन्ध विच्छेदको जोखिम बढाउन सक्छ । त्यसोभए, के कुरा महत्व मिल्छ भने आफै सेक्सको गुणस्तर हो, मात्रा होइन वा तपाईं र तपाईंको पार्टनरले कति पटक यौन सम्बन्ध राख्नुहुन्छ । महिलाहरूमा, एक राम्रो गुणस्तरको यौन सम्बन्धले उनीहरूको भावनात्मक आवश्यकताहरू पूर्ण गर्दछ र अन्ततः खुशी हुन्छ ।

गर्भवती बन्न प्रत्येक दिन सेक्स गर्नुहोस्
नयाँ विवाहित जोडीहरूले सोच्न सक्दछ कि हरेक दिन यौन सम्बन्ध राख्दा उनीहरूको गर्भवती हुने छिटो हुने सम्भावना बढी हुन्छ । यद्यपि यो धारणा पूर्ण रूपमा सत्य होइन । शुक्राणु उत्पादन र परिपक्वता को लागी समय लाग्छ । धेरै बारम्बार यौन संसर्गले शुक्राणुको क्षमतालाई कम गर्न अण्डामा मल निषेचन गर्दछ ।

अन्तमा, इच्छित गर्भावस्था आइपुगेको छैन । थप रूपमा, महिलाहरूको उर्वर अवधि हुन्छ । गर्भावस्थाको सम्भावना बढाउनको लागि, सेक्स यस समयमा गर्नु पर्छ । त्यसोभए घर घरमै यौन दुराचार नहुन, सधैं तपाईंको साथीसँग यो कुराकानी गर्ने प्रयास गर्नुहोस् । तपाइँ के चाहानुहुन्छ र के गर्न चाहनुहुन्न भन्नुहोस् ।

अर्कोतर्फ, तपाईंको पार्टनरबाट उजूरी र सुझावहरू सुन्नुहोस् । राम्रो कुराकानीले तपाईंको सम्बन्धलाई अझ सुमधुर बनाउँदछ र गलतफहमीहरू कम गर्न सक्छ । हरेक दिन यौन सम्बन्ध राख्नु तपाईं वा तपाईंको साथी लाई पिरोल्न सक्छ । यदि तपाईं यो महसुस गर्नुहुन्छ भने, फेरि सेक्सको इच्छा बढाउनको लागि विभिन्न सेक्सन स्थितिहरूको विभिन्न प्रकारको प्रयास गर्नुहोस् ।

प्रतिकृया दिनुहोस्