आइतबार , जेठ १४, २०८०

धार्चुलामा बैंकका सुरक्षा गार्डले म्यानेजरमाथि पेट्रोल छर्केर आगो लगाइदिए

बैसाख २३, २०८० शनिबार 862

काठमाडौं । भारतको उत्तराखण्डको पिथौरागढमा एउटा अचम्मको घटना बाहिर आएको छ । यहाँ बैंकमा तैनाथ गार्डले म्यानेजरमाथि पेट्रोल छर्केर आगो लगाएका छन् । यो घटनाले बैंक परिसरमा हलचल मच्चिएको छ । हतारमा मानिसहरुले आगो निभाएर प्रहरीलाई खबर गरेका थिए ।

जानकारी अनुसार यो घटना धार्चुला स्टेट बैंकको हो । यहाँ तैनाथ गार्डको बैंकका शाखा प्रबन्धकसँग विवाद भएको थियो । यो कुरालाई लिएर प्रबन्धकसँग गार्ड रिसाएका थिए। आक्रोशित भएर उनले शाखा प्रबन्धकमाथि पेट्रोल छर्केर आगो लगाए । केही बेरमा बैंक प्रबन्धक आगोमा जलेका थिए।

घटनापछि स्टेट बैंक परिसरमा चहलपहल मच्चिएको छ । केही हदसम्म मानिसले आगो निभाएर घटनाबारे प्रहरीलाई खबर गरेका थिए । सूचना पाएलगत्तै प्रहरीले घटनास्थलमा पुगेर अनुसन्धान गरेको थियो । प्रहरीले तत्कालै शाखा प्रबन्धकलाई गम्भीर अवस्थामा अस्पताल पुर्याएको थियो ।

यस विषयमा प्रबन्धकसँग झगडा भएपछि गार्डले म्यानेजरलाई जलाएको प्रहरीको भनाइ छ । शाखा प्रबन्धकको अस्पतालमा उपचार भइरहेको छ । प्रहरीले अभियुक्त गार्डलाई नियन्त्रणमा लिएको छ । प्रहरीले उनीसँग सोधपुछ गरिरहेको छ ।

यस्तै एउटा घटना मध्य प्रदेशको इन्दौरमा पनि सार्वजनिक भएको छ । यहाँ एक कलेजकी पूर्व छात्राले फार्मा विभागकी प्रिन्सिपल विमुक्ता शर्मामाथि पेट्रोल छर्केर जिउँदै जलाएकी छन् ।

घटनामा प्रधानाध्यापक ८० देखि ९० प्रतिशत जलेकी थिइन् । गम्भीर अवस्थामा उनलाई सहरको एक निजी अस्पतालमा भर्ना गरिएको थियो । घटनापछि आरोपी विद्यार्थीले आत्महत्या गर्न खोजेकी थिइन् तर त्यतिन्जेलसम्म प्रहरीले उनलाई पक्राउ गरिसकेको थियो ।

विद्यार्थीले मार्कसिट नपाएपछि आक्रोशित भई घटना गरेको प्रहरीले जनाएको छ । उक्त घटनामा उनी आफै पनि जलेकी थिइन् । सिमरोल थाना इलाकास्थित निजी कलेजको फार्मा विभागकी प्रिन्सिपल विमुक्ता शर्मा बिदापछि घर जान पार्किङस्थलमा रहेको आफ्नो कार नजिकै पुगेका बेला नागदाकी २४ वर्षीय पूर्वविद्यार्थीलाई कुटपिट गरेको प्रहरीले जनाएको छ । उज्जैन पुगेर पेट्रोल छर्केर आगो लगाइयो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्