बुधबार , जेठ १७, २०८०

वैदेशिक रोजगारले निम्त्याएको यौन कुण्ठा, ‘आफन्तसँगै यौन सम्बन्ध बढ्दो

बैसाख १३, २०८० बुधबार 281

राजविराज नगरपालिका–१ कि ३९ वर्षीया पानोदेवी (नाम परिवर्तन)को वैदेशिक रोजगारका लागि श्रीमान विदेशिएको नौ वर्ष भयो । श्रीमान विदेश गएपछि सासुससुरा र दुई छोरा र तीन छोरीसहित आठ जनाको जिम्मेवारी काँधमा बोकेकी पानोदेवीलाई हरेक समस्यामा श्रीमानका मितले सहयोग गर्न थाले ।

उनलाई आफ्ना सास ससुराले पनि सहयोग नगर्ने भने होइन । सँगै श्रीमानका मितले पनि केही समस्या पर्दा पानोदेवीलाई सहयोग गर्दै आए । सहयोग गर्ने क्रममा पानो र श्रीमानका मित नजिकिँदै जाँदा एक अर्कालाई प्रेम गर्न थाले । उनीहरूको अस्वाभाविक हिमचिमलाई सास ससुराले मन पराउन छाडे ।

तर, पनि उनीहरूले दूरी कायम गर्न सकेनन् । जसकारण श्रीमान् विदेश रहँदा भएको यौन चाहनालाई पानोले श्रीमानका मितबाट पूरा गर्न थालिन् । श्रीमान् विदेश गएको तेस्रो महिनाबाटै पानोदेवी र उनका श्रीमानका मितबीच यौन सम्बन्ध सुरु हुन थालेको र अहिले पनि निरन्तर यौन सम्बन्ध रहने गरेको छ ।

‘यौन चाहना सबैमा हुन्छ, नौ वर्ष भयो श्रीमान् नआएको, उसले (श्रीमानका मित) मलाई श्रीमानले भन्दा बढी माया गर्छ । हामी नजिक हुँदा जाँदा यौन सम्बन्ध पनि हुन थाल्यो । र अहिले पनि हामीबिच यौन सम्बन्ध हुने गरेको छ,’ पानोदेवी सुनाउँछिन् । उनीहरूबीचको सम्बन्धको आशंका पानोदेवीका सासुससुरालाई पनि रहेको बताउँछिन् ।

सासुससुरालाई छोराको मित आफ्नो घर आएर बुहारीको कोठामा घण्टौँसम्म बस्न थालेपछि बुहारी र सासुससुराबीच झगडा पनि हुने गरेको छ । ‘यौन चाहना मार्न सकिँदो रहेनछ । घरमा सासुससुराले गाली गर्न थालेपछि बिरामी छु भन्ने बहाना बनाएर लजमा गएर मितसँग (श्रीमानका मित) यौन चाहना मेटाउँदै आएकी छु,’ उनी भन्छिन् ।

उनीहरूबीचको सम्बन्धलाई लिएर घरमा मात्र होइन समाजमा पनि कुरा काट्न थालेको पानोदेवी बताउँछिन् । तर, यौन इच्छा मार्न नसक्दा घर र समाजको प्रतिक्रियालाई बेवास्ता गरेर मितसँग यौन सम्बन्ध राख्दै आएको पानोदेवी सुनाउँछिन् । राजविराज नगरपालिका–२ कि ३६ वर्ष कल्पना यादव (नाम परिवर्तन) को श्रीमान् पनि वैदेशिक रोजगारका लागि विदेश गएको १५ वर्ष भयो ।

बुबा विदेश जाँदा एक वर्षको छोरा अहिले १६ वर्षको भयो । यसबीचमा उनलाई सुखदुःखमा साथ दिन भन्दै देवर नजिकिए । कल्पनालाई सहयोग गर्न उनको देवर अविवाहित हुन् । भाउजूलाई सहयोग गर्ने क्रममा नजिकिएका देवरसँग कल्पनाको यौन सम्बन्ध रहन थाल्यो । ‘यस्तो हुन्छ भनेर सोचेको थिइन,’ कल्पनाले भनिन्, ‘तर, नजिक हुने क्रममा यौन सम्बन्ध रहन गयो । यौन इच्छा धेरै दिन मार्न गाह्रो हुँदो रहेछ ।’

देवर आउँदा कसले शंका नगर्ने र मन मिलेपछि यौन सम्बन्ध रहन सजिलो भएको कल्पनाको अनुभव छ । उनी भन्छिन्, ‘घरमा निर्धक्क भएर आउन सक्ने मान्छे पाएको र मन मिलेपछि यौन सम्बन्ध हुन थाल्यो । छोरा विद्यालय गएका बेला देवरसँग यौन सम्बन्ध राख्ने गरेको छु ।’ वर्षमा एक महिनाका लागि आउने श्रीमानबाट सधैँका लागि यौन तृप्त हुन नसकिने कल्पना बताउँछिन् ।

‘श्रीमान् वर्षमा एक पटक एक महिनाका लागि आउनुहुन्छ,’ उनी भन्छिन्, ‘तर, फेरि श्रीमान् विदेश गएपछि यौन चाहना बढ्ने त्यतिखेर देवरसँग यौन सम्बन्ध राख्छु ।’ यौन चाहना सबैको हुन्छ, कसैले दबाएर राख्छ, कसैले दबाउन नसकेर आफूले चाहेअनुसारको वातावरण र साथी पायो भने यौन सम्बन्ध राख्ने गरेका घटना देखिएको राजविराज नगरपालिका–१ कि कविता यादवले बताइन् ।

‘महिलालाई मात्र नभएर पुरुषलाई पनि यस्तो हुने गरेको छ । घरमा श्रीमती हुँदाहुँदै पनि अर्को महिलासँग सम्बन्ध राखेको देखिन्छ,’ उनले भनिन् । श्रीमती वैदेशिक रोजगारमा रहेका बेला स्वदेशमा रहेका श्रीमानले पनि परस्त्रीसँग यौन सम्बन्ध राख्ने गरेको केही घटना देखिन्छ । पुरुष वा महिलाले अवैध यौन सम्बन्ध राख्दा परिवारमा विचलन आउने गरेको छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्