आइतबार , जेठ २१, २०८०

प्र्यांक गर्दा रिसाएका व्यक्तिले युट्युबरलाई गोली हानिदिए

चैत्र २५, २०७९ शनिबार 175

काठमाडौं । तपाईले प्रायः सोशल मिडियामा प्र्यांक भिडियोहरू देख्नु भएको छ जसले तपाईलाई ठूलो स्वरमा हाँस्न दिन्छ। तर धेरै पटक जससँग यो ठट्टा हुन्छ उनीहरु धेरै क्रोधित हुन्छन्। कतिपयले रिसाएर सत्य थाहा पाएपछि लुकेका क्यामेरा पनि तोड्छन् । तर हालै एक युट्युब प्र्याङ्कस्टरसँग जे भयो, उनले सपनामा पनि सोचेका थिएनन् ।

वास्तवमा, २१ वर्षीय ट्यानर कुकलाई उनको एक प्र्यांक टार्गेटले गोली हानिदिए । उनी घाइते भए र हाल आईसीयूमा छन्। कुकले युट्युब च्यानल क्लासिफाइड गूज चलाउँछन्, जसमा उनी “ज्याकस” शैलीको मजाकहरू प्रदर्शन गरिरहेको देख्न सकिन्छ। यी ठट्टाहरूमा पसलहरूमा पिसाब गरेको नाटक गर्ने र अपरिचितहरूलाई “न्युड ट्विस्टर” खेल्न आग्रह गर्ने समावेश छ।

सबैभन्दा भर्खरैको मामलामा, उनको टार्गेट जिसबर्गका ३१ वर्षका एलेन कोलीलाई उनको मजाक पटक्कै मन परेन र उनले युट्युबरको पेटमा गोली हानिदिए। कुकका बुबा जेरेमी कुकले कुक मलमा भिडियो बनाएर मानिससँग रमाइलो गर्ने प्रयास गरिरहेको र यसैबीच कोली रिसाएको बताए ।

लाउडौन काउन्टी शेरिफको कार्यालयको एक विज्ञप्ति अनुसार, घटना हुनु अघि दुबै जनाले एकअर्कालाई चिनेका थिएनन्। गोलीबारीले मलमा आतंक मच्चाएको बताइएको छ । मल आक्रमणको दिन बन्द भयो र सोमबार फेरि खुल्यो।

वास्तविक घटनालाई क्यामेरामा कैद गर्न सकिएन । तर, एक इन्स्टाग्राम प्रयोगकर्ताले खिचेको फुटेजमा कोलीलाई आक्रमणपछि पक्राउ गरिएको देखाइएको छ। कोलीलाई गम्भीर द्वेषपूर्ण चोटपटक र जघन्य गोली प्रहार गरेको आरोप छ।

अभियुक्त सोमबार लाउडौन जिल्ला अदालतमा भिडियो कल मार्फत हाजिर भए र उनलाई मे ३ मा प्रारम्भिक सुनुवाईको लागि बोलाइनेछ। उनलाई हाल लाउडौन काउन्टी एडल्ट डिटेन्सन सेन्टरमा राखिएको छ। यो घटनाले युट्युबर कुकलाई स्तब्ध बनाएको छ, तर यसका बाबजुद कुकले यो घटनाका कारण आफूले ठट्टा गर्न नछोड्ने बताए ।

युट्युब प्र्याङ्कले चर्चा पाएको यो पहिलो पटक होइन। २०१७ को सुरुमा, मिनेसोटाका एक २२ वर्षीय पुरुषले आफ्नी गर्भवती प्रेमिकालाई हातमा एउटा किताब लिएर उनीमाथि गोली हान्न आग्रह गरे। उनलाई गोली रोक्न सक्छु भन्ने लागेको थियो तर गोली छातीमा लागेर उनको मृत्यु भयो ।

प्रतिकृया दिनुहोस्