बुधबार , जेठ १७, २०८०

आकांक्षा आत्महत्या प्रकरणमा नयाँ ट्विस्ट, होटलको क्यामेरामा पुरुष देखिए, १७ मिनेट कोठामा बसेका थिए

चैत्र १६, २०७९ बिहिबार 100

काठमाडौं । भोजपुरी अभिनेत्री आकांक्षा दुबेको मृत्युको रहस्य थप जटिल बन्दै गएको छ । पोष्टमार्टमको रिपोर्ट भने आइसकेको छैन । प्रहरीले अभिनेत्रीको मृत्यु हत्या नभई आत्महत्या भएको बताएको छ ।

तर यो पूरै मामिलामा सबैभन्दा ठूलो प्रश्न यो हो कि मृत्यु भएको रात आकांक्षालाई उनको होटलको कोठामा छोड्न को आएको थियो ? ती व्यक्ति १७ मिनेटसम्म अभिनेत्रीको कोठामा बसेका थिए । अर्कोतर्फ आकांक्षाकी आमाको उजुरीमा प्रहरीले भोजपुरी गायक समर सिंह र उनका भाइ सञ्जय सिंहविरुद्ध आत्महत्या गर्न दुरुत्साहन गरेको आरोपमा एफआइआर दर्ता गरेको छ । प्रहरीले दुवै दाजुभाइको खोजी गरिरहेको छ ।

प्रहरीले त्यो रात आकांक्षा दुबेको कोठामा को–को बसेको थियो भन्ने पनि बताएको छैन । उक्त व्यक्ति गएपछि मात्र आकांक्षा इन्स्टाग्राममा लाइभ आएकी थिइन् र उनी रोइरहेको देखियो । वाराणसीको सारनाथ क्षेत्रमा रहेको सोही होटलको सोमेन्द्र रेसिडेन्सीमा होटलको कोठामा को आए भन्ने कुरा पत्ता लगाउन पुग्दा होटलका कर्मचारीले केही भन्न मानेनन् र सीसीटीभी फुटेज पनि प्रहरीको नियन्त्रणमा रहेको बताए ।

आकांक्षा दुबेको पोस्टमार्टम रिपोर्ट अझै पनि बन्द खाममा छ । नगरमा उच्च अधिकारी नआएकाले प्रतिवेदन आउन केही समय लाग्ने बताइएको छ । तर, प्रहरी स्रोतको विश्वास गर्ने हो भने, प्रारम्भिक प्रतिवेदनले आत्महत्या गरेको बताइएको छ । घटना भएको तीन दिन बितिसक्दा पनि प्रहरीले आरोपी समर सिंह र उनका भाइ सञ्जय सिंहलाई पक्राउ गर्न सकेको छैन र टोली बनाएर छापा मारिरहेको छ ।

आकांक्षा दुबेको आइतबार बिहान सारनाथ थाना क्षेत्रस्थित होटल सोमेन्द्र रेसिडेन्सीको कोठा नम्बर १०५ मा मृत्यु भएको थियो। आकांक्षाको शव उनको कोठामा छतको पंखामा झुण्डिएको अवस्थामा फेला परेको थियो । मुम्बईबाट फर्किएकी आकांक्षा दुबेकी आमा मधु दुबेले यसलाई आत्महत्याको रूपमा स्वीकार गर्न अस्वीकार गरिन् र हत्याको दोष भोजपुरी उद्योगका चर्चित गायक समर सिंह र उनका भाइ सञ्जय सिंहलाई लगाएकी थिइन्।

मधु दुबेका अनुसार आकांक्षा विगत तीन वर्षदेखि समर सिंहसँग सम्पर्कमा थिइन् । जहाँ हरेक म्युजिक एल्बमका लागि ७० हजार रुपैयाँ तिर्नुपर्ने हुन्छ, समरले ३ वर्ष काम गरेर पनि एक रुपैयाँ पनि दिएका छैनन् । यसरी समर सिंहमाथि आकांक्षाको करिब दुईदेखि तीन करोड रुपैयाँ बक्यौता भयो । यसबारेमा समरका भाइ सञ्जय सिंहले पनि अप्रिल २१ मा बस्तीमा सुटिङका ​​क्रममा आकांक्षालाई धम्की दिएका थिए । यस बाहेक मधु दुबेले आकांक्षा र समर सिंह सम्बन्धमा रहेको कुरालाई पनि अस्वीकार गरेकी छिन् । दुईबीच श्रीमान्–श्रीमतीजस्तो सम्बन्ध वा लिभ–इन नभएको उनको भनाइ छ ।

प्रतिकृया दिनुहोस्