सोमबार , चैत्र १३, २०७९

मेस्सीको ज्यान माथि खतरा, आयो धम्की !

फागुण १९, २०७९ शुक्रबार 148

पेरिस सेन्ट जर्मेन (पीएसजी) का फरवार्ड लियोनल मेस्सीलाई आफ्नो गृहनगर रोजारियोको एक सुपरमार्केटमा बिहीबार आक्रमण गर्ने मानिसबाट धम्कीपूर्ण नोट प्राप्त भएको छ।

लभाले जिल्लामा रहेको फूड स्टोर “युनिको” मेस्सीकी श्रीमती एन्टोनेला रोकुज्जोको परिवारको स्वामित्वमा रहेको सुपरमार्केट हो, जो अर्जेन्टिना शहरकी मूल निवासी पनि हुन्। बिहीबार बिहान पसलको शटर र अगाडिको ढोकामा १४ वटा गो-ली चलेको खबर आएपछि प्रहरीलाई घटनास्थलमा बोलाइएको थियो।

मोटरसाइकलमा सवार दुई व्यक्ति पीएसजी फरवार्डका लागि अशुभ सन्देश छोडेर घटनास्थलबाट भागेको बताइएको छ। “मेस्सी, हामी तपाईंका लागि पर्खिरहेका छौं,” नोटमा लेखिएको थियो, “जाभ्किन एक खराब काम गर्ने व्यापारी हुन्। उनले तपाईंको बचाउ गर्न सक्दैनन्।”

माथि उल्लेख गरिएको व्यक्ति रोजारियोका मेयर, पाब्लो जाभकिनलाई जनाउँछ, जसले घटना पछि घटनाको स्तर र यस्ता घटना बढिरहेको शहरमा थप पुलिसहरूको आवश्यकताको बारेमा कुरा राखेका छन्। ब्यूनस आयर्सबाट ३०० किलोमिटर (१८६ माइल) उत्तरमा रहेको रोजारियो अर्जेन्टिनाको केन्द्रीय प्रान्त सान्ता फेको सबैभन्दा ठूलो सहर हो।

बिहीबारको घटनामा कसैलाई क्षति पुगेको छैन तर पसलमा ठूलो क्षति भएको अनुमान गरिएको छ। आफ्नो राष्ट्रलाई कतारमा तेस्रो विश्वकप उपाधि जिताएपछि मेस्सीले सोमबार पेरिसमा आयोजित एक अवार्ड समारोहमा फिफाको उत्कृष्ट पुरुष खेलाडी २०२२ जितेका छन्।

अर्जेन्टिनाको २०२२ को विश्वकप उपाधि पक्कै पनि मेस्सीको उत्कृष्ट करियरमा पहिलो थियो। यसपछि ३५ वर्षीय स्टारलाई व्यापक रूपमा सबै समयको महान खेलाडी मध्ये एक मानिन थालिएको छ।

७ पटकका बालोन डी’ ओर विजेताले कतारमा भएको चौवार्षिक प्रतियोगितामा ७ गोल गरेका थिए भने थप ३ गोलमा असिस्ट प्रदान गरेका थिए। उनले फ्रान्स विरुद्ध लुसेल स्टेडियममा भएको फाइनल खेलमा पनि २ गोल गर्दै आफ्नो पाचौं प्रयासमा विश्वकप जित्न सफल भएका हुन्।

बिहीबारको यस्तो दुखद घटना मेस्सी र उनकी पत्नी दुबैको रोसारियोसँग रहेको बलियो सम्बन्धलाई ध्यानमा राखेर, विशेष गरी रोकुजोको परिवारको व्यवसायमा विशेष लक्ष्यलाई ध्यानमा राखेर गरिएको हुँदा थप पीडादायी छन्। अहिलेसम्म रोकुज्जो वा मेस्सीले यस विषयमा कुनै प्रतिक्रिया भने दिएका छैनन्।

प्रतिकृया दिनुहोस्