सोमबार , चैत्र १३, २०७९

भारतीय सेनाले बिच जङ्गलमा लगेर यस्तो गरे, भन्छीन् बुबा भन्न समेत पाईन मैले..(भिडियो सहित)

मंग्सिर १२, २०७९ सोमबार 596

काठमाडौँ,

यी बहिनिको दुखैदु खको जिबनकहानी सुनेर कसको पो मन नछुला र ! आफू आ माको पेटमा हुँदा बाबू र आमाको झ गडा परेप छी बाबुले घर छाडेर हिडेका थिए । बाबाको माया भनेको कस्तो हुन्छ थाहा छैन उनलाई, आठ बर्षको हुँदा आमा र बाबाबिच डिभोर्स भयो आज उनी १७ बर्षकी भईन तर बाबु बेखबर छन ।

बा बुको खोजी गर्दै रुदै करौउँदै आफ्ना दुखेसोहरु पोख्दै बहिनि आज मिडियामा आए कीछिन । उनी अहिले आमासँग बस्दै आएकीछिन । आमाले दुख गरेर कक्षा १० सम्म पढाईन उनलाई तर अहिले उनी नागरिकता बिहिन छिन । बाबालाई एकपटक आएर नागरिकता बनाईदिन बिन्ती बिसाउँछिन उनि ।

आफू सानै छँदा आफुलाई र आमालाई भारतीय सैनिकले विच जङ्गलमा छोडेको बताउँछिन उनी । बाबुले यसरी अलपत्र छाडेपनि आमाले आफुलाई हुर्काउन अनेक संघर्ष गरेको बताउँदै भक्कानिन्छिन उनी । बाबुसँग बिता एको कुनै एउटा पल पनि स्मरण छैन उनलाई ।

प्रतिकृया दिनुहोस्