बुधबार , जेठ १७, २०८०

आफ्नी श्रीमती र छोराछोरीलाई मार्न एक व्यक्तिले चट्टानको बीचमा आफ्नो कार खसालिदिए

माघ २०, २०७९ शुक्रबार 639

काठमाडौं : अमेरिकाको क्यालिफोर्नियामा एक भारतीय मूलका अमेरिकी व्यक्तिले खतरनाक चट्टानबाट खसालेर आफ्नो परिवारको ज्यान लिने प्रयास गरेका छन् । परिवारसँगै उनले पनि आत्महत्या गर्ने प्रयास गरे तर उनी बाँचे । कार गहिरो चट्टानमा खसेको र परिवार बाँच्नु नै चमत्कार भएको उद्धारकर्मीहरुले बताएका छन् । ४१ वर्षीय पुरुषमाथि आफ्नै परिवारको हत्या प्रयास गरेको आरोप लागेको छ ।

सान माटेओ काउन्टी जिल्ला न्यायधिवक्ता स्टिभ वागस्टाफले एक विज्ञप्तिमा भने कि जनवरी २ को दुर्घटनामा ४१ वर्षीय धर्मेश ए पटेललाई पनि गम्भीर शारीरिक चोट लागेको थियो र उनको उपचार भइरहेको छ। वागस्टाफले सान फ्रान्सिस्को क्रोनिकललाई बताए कि त्यहाँ पर्याप्त प्रमाणहरू छन् कि दुई छोराका बुबा धर्मेश पटेलले जानाजानी आफ्नी श्रीमती र छोराछोरीलाई चट्टानबाट फालेर मार्ने प्रयास गरेका थिए।

नजिकैका मोटरसाइकल चालकहरूले पटेललाई जानाजानी आफ्नो गाडी गहिरो चट्टानहरू बीचमा खसालेको पनि देखे। धेरै भिडियो फुटेजहरू पनि सार्वजनिक भएका छन् जसको आधारमा पटेल विरुद्ध आरोप लगाइएको छ। पटेलकी श्रीमती अहिले अस्पतालमा भर्ना छिन् ।

वाग्स्टाफले भने कि जब उद्धारकर्ताहरू गहिरो चट्टानबाट परिवारलाई बचाउन गएका थिए, पटेलकी श्रीमतीले आफ्नो पतिले जानाजानी कार चट्टानमा खसालेको भन्दै चिच्याएकी थिइन्। तर पछि पटेलकी श्रीमतीले पतिको विरुद्धमा केही बोल्न मानिनन् । वाग्स्टाफका अनुसार जति प्रमाण फेला परेको छ त्यो पटेलले मार्ने नियतले ढुङ्गाको बिचमा कार खसालेको पुष्टि गर्न पर्याप्त छ ।

पटेललाई सोमबार अदालतमा पेश गर्ने भनिएपनि उनका वकिल जोस बेन्टलेले अदालतसँग फेब्रुअरी ९ सम्मको समय मागेका छन्, जुन अदालतले स्वीकार गरेको छ । न्यायाधीशले जमानत अस्वीकार गर्न अभियोजन पक्षको अनुरोधलाई पनि स्वीकार गरे र पटेललाई आफ्नो परिवारबाट टाढा रहन आदेश दिए।

पटेल दक्षिणी क्यालिफोर्निया अस्पतालमा रेडियोलोजिस्टको रूपमा काम गर्छन्। जनवरी २ मा, उनी आफ्नो परिवारसँग सान फ्रान्सिस्कोबाट २४ किलोमिटर दक्षिणमा रहेको प्यासिफिक कोस्ट हाइवेमा यात्रा गर्दै थिए। उनीसँगै ४१ वर्षीया श्रीमती, सात वर्षीया छोरी र ४ वर्षीय छोरा थिए । यस क्रममा उनले आफ्नो कार डेभिल्स स्लाइडमा खसालेपछि उनको कार ढुङ्गाको बीचबाट ७६ मिटर तल खसेको थियो ।

डेविलको स्लाइड धेरै खतरनाक मानिन्छ र त्यहाँ खसेपछि जो कोही पनि बाँच्न धेरै गाह्रो हुन्छ। उद्धारकर्मीहरूले परिवार बाँच्न पाउनु चमत्कार भएको बताएका छन्। पटेललाई गत शुक्रबार जेल पठाइएको थियो । वाग्स्टाफले भने कि पटेलले कारलाई किन ढुङ्गामा हाने भन्ने उनको कार्यालयलाई अझै थाहा छैन। पटेलले अहिलेसम्म अनुसन्धानकर्तासँग कुरा नगरेकोले घटनाको यकिन कारण खुल्न नसकेको उनले बताए ।

वाग्स्टाफले भने, ‘हामीले घटना के कारणले भयो भन्ने पत्ता लगाउने प्रयास गरिरहेका छौँ । पटेल डिप्रेसनमा थिए कि थिएनन् भनेर पनि हामी पत्ता लगाइरहेका छौं। परिवारलाई मात्रै मार्न खोजेको होइन, उनी आफैंले पनि आत्महत्या गर्न खोजेका थिए ।’

प्रतिकृया दिनुहोस्